Na co se nás ptáte?

Připravili jsme pro Vás seznam nejčastěji pokládaných otázek s odpověďmi na ně.

Příprava menu

Kdo sestavuje jídelníček?

Jídelníček je sestaven našimi kuchaři ve spolupráci s výživovými poradci.

Jak jídla připravujete?

Využíváme převážně šetrnou přípravu párou v konvektomatech. Po tepelné úpravě se jídlo šokově chladí, tzn. do cca jedné hodiny je zchlazeno na 2 stupně celsia, poté se balí do hermeticky uzavřených krabiček a ty jsou následně polepeny štítkem s potřebnými informacemi.

Bojím se čerstvosti

Jídla vaříme s nejvyššími možnými nároky na čerstvost. Např. menu na pondělí – suroviny objednáme v pátek, v sobotu dodavatel přiveze na provozovnu, v neděli příprava a také dodání zákazníkovi, v pondělí je menu připraveno ke konzumaci.

Je potřeba k menu využívat doplňky?

Naše menu pokrývá nutriční potřeby člověka na základě zvoleného programu. Samozřejmě v případě potřeby je možné doplnit čerstvou zeleninu.

Nejsem si jistá/ý, zda dietní jídla chuťově zvládnu?

Menu vytváříme tak, aby jídla byla nejen nutričně vyvážená a v požadovaných kalorických hodnotách, ale také dbáme na to, aby byla chutná. Nepoužíváme umělá dochucovadla, pouze sůl, pepř, čerstvé bylinky, na omáčky a polévky využíváme poctivý zeleninový vývar a zahušťujeme je pouze zeleninou, nikoliv moukou. Suroviny používáme výhradně čerstvé, vyrábíme si vlastní produkty jako těstoviny, špaldové knedlíky, bramborové knedlíky, noky, lučinu a jiné další produkty.

A co JO-JO efekt?

Ten nastává pouze v případě, že budete hladovět, tzn. i hubnout na svalech a tuk Vám přesto zůstane. V případě volby správného programu s našimi krabičkami hladovět nebudete a přitom se začnete zbavovat přebytečného tuku, nikoliv svalové hmoty.

Kolik platím za rozvoz?

Cena rozvozu je započtena v celkové částce, nezaplatíte nic navíc. Ceny naleznete na www.dietfreshmenu.cz/programy-a-ceniky.

Na které dny menu dostanu?

Menu dodáváme pouze na všední dny. Na víkend a svátky menu nepřipravujeme.

Energetická hodnota/počet kJ

Celková energetická hodnota odpovídá pouze celodenní kombinaci. Veškeré ostatní hodnoty jednotlivých jídel naleznete v jídelníčku.

Rozvoz a platba

Kam menu rozvážíte?

Oblasti rozvozu a konkrétní města naleznete na www.dietfreshmenu.cz/rozvoz . Zde najdete i pobočky osobního odběru. Pokud Vám nevyhovuje čas rozvozu, případně chcete za odběr menu ušetřit, můžete si jej osobně vyzvednout v některých z našich partnerských poboček. Tyto partnery naleznete také na www.dietfreshmenu.cz/rozvoz , stačí najet myší na body v mapě a rozbalí se Vám informace s adresou a dobou odběru. Tyto osobní odběry máme pouze ve vybraných městech.

Kdy menu rozvážíte?

Zavážíme vždy den před spotřebou v odpoledních hodinách. Menu doručujeme pouze na pracovní dny. Přibližný čas Vám sdělíme po přijetí objednávky nebo případně na základě dotazu na e-mail info@dietfreshmenu.cz. V daných oblastech vždy menu zavážíme po stejné trase, tzn. vždy Vás navštívíme v cca stejnou dobu.

Jaké jsou možnosti platby?

Menu můžete hradit hotově u řidiče, bankovním převodem nebo stravenkami – přijímáme pouze papírové stravenky.

Jak jídlo uchováváte při převozu?

Menu převážíme v termoboxech s chladícími médii.

Je možné odběr menu dočasně přerušit?

Ano, samozřejmě, je to možné, jen nás informujte nejpozději tři pracovní dny (72 hodin) předem, pokud možno i dříve, abychom pro Vás nenakupovali suroviny - vaříme pro vás pouze na objednávku. Viz VOP 1.14

Kdy objednat?

Nejpozději dva pracovní dny předem. Pokud máte zájem o dodávku na pondělí, je třeba objednat nejpozději ve středu.

Konzumace

V jakém časovém rozmezí mám krabičky jíst?

Snídani spotřebujte cca 30 min. po probuzení, ostatní jídla cca po třech hodinách. Poslední jídlo spotřebujte max. 2-3 hod. před spaním. Více o správném stravování na www.dietfreshmenu.cz/jak-to-funguje#spravne-stravovaci-navyky.

Jak mám jídlo ohřívat?

Z krabičky strhněte folii nebo ji propíchejte a ohřejte v mikrovlnné troubě dle údaje uvedeném na štítku.

Můžu si ke krabičkám něco přidat?

V případě redukce váhy si můžete přidat zeleninu, doporučujeme max. 400-500g v průběhu dne. Menu o pěti chodech pokryje Vaše energetické potřeby, není potřeba mimo zeleniny nic přidávat.

Co můžu při redukční dietě pít?

Doporučujeme neslazené tekutiny, tzn. buďto neperlivou vodu, čaje, případně vody dochucené ovocem či zeleninou (např. okurkou). V případě konzumace kávy je potřeba doplnit tekutiny.

Můžu krabičky recyklovat?

Ano, jedná se o prvovýrobu, proto můžete obaly vymýt a následně recyklovat.

Rád/a bych využil/a vlastních obalů

To bohužel z důvodů hygienických a legislativních není možné.

Mohu krabičky konzumovat neomezeně?

Jedná se o vyváženou stravu a také zdravý způsob stravování, jen je potřeba správně vybrat program. Pokud si ze začátku zvolíte redukční dietu, následně dosáhnete požadované váhy, je potřeba kalorickou hodnotu navýšit tak, abyste váhu již neredukovali.

Co obsahuje vaše menu za jídla?

Dodáme Vám pětichodové menu, které obsahuje snídani, dopolední svačinu, oběd, odpolední svačinu a večeři. Celková energetická hodnota odpovídá pouze celodenní kombinaci.

Nenašli jste odpověď na vaši otázku?
Zeptejte se přímo!

Vaše osobní údaje odeslané tímto formulářem budou sloužit pouze k řešení Vašeho požadavku. Zásady se zpracováním osobních údajů zde: Ochrana osobních údajů

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

Marketingové údaje

Marketingová data nám prozradí, na které reklamy jste klikli nebo jak jsou naše kampaně na sociálních sítích úspěšné.