V období 5.8. – 16.8.2024 probíhá celofiremní dovolená a na tyto dny menu nepřipravujeme. V případě objednávky do 2. 8. 2024 poskytujeme zvýhodněnou cenu i na kratší období než 20 dní. 
Na termín 19. 8. 2024 přijímáme objednávky již nyní a budeme se na Vás opět těšit.

Více

S BEZLEPKOVOU DIETOU ZA LEPŠÍ POSTAVOU?

Vyhýbejte se pečivu a zhubnete.

Nakupujte bezlepkové výrobky a zhubnete… 

S BEZLEPKOVOU DIETOU ZA LEPŠÍ POSTAVOU?

Vyhýbejte se pečivu a zhubnete. Nakupujte bezlepkové výrobky a zhubnete… a mnohé další rady a doporučení může číst na internetu, v časopisech nebo poslouchat od dietních maniaček. Jaká je pravda?

Lze zhubnout vyřazením pečiva z jídelníčku?

Pokud jste si doposud dopřávali několik kusů pečiva k snídani, večeři i ke svačině a nyní je nahradíte jinou přílohou (těstoviny, ovesné vločky, brambory atd.) pak ano, můžete zhubnout, ale jen za předpokladu, že se touto přílohou nebude ládovat stejně jako předtím pečivem. Jinými slovy, vyřazení pečiva nevede k úbytku hmotnosti, ale snížení konzumovaného množství pečiva ano. 

Lze zhubnout s bezlepkovou dietou?

Vysvětleme si rozdíl mezi bezlepkovou stravou a lepkovou. Jak již z názvu plyne, rozdíl je pouze v tom, že bezlepková strava neobsahuje lepek. Pokud by bezlepková dieta vedla k hubnutí, můžeme usuzovat, že lepek je viníkem nadváhy a obezity… 
Lepek je obilná bílkovina. Jak jistě víte, bílkoviny mají dvojnásobně menší energetickou hodnotu v porovnání s tukem, a oproti sacharidům se nejedná o zdroj energie, který lze při nadbytečně přijímaném množstvím ukládat do tukových zásob. Proč jsou tedy s bezlepkovou dietou slibované úbytky hmotnosti?
Jde o to, že lidé spolu s vyřazením lepkového pečiva a příloh, vyřazují také sušenky a oplatky, zapékané müsli, chipsy a jiné snacky. A spolu s bezlepkovou dietou se začnou řídit výživovými doporučeními, dle kterých zvýší příjem zeleniny a ovoce, jedí nízkotučné mléčné výrobky, omezí konzumaci tuků atd. Zkrátka si začnou celkově všímat toho, co jí. Důvodem úbytku hmotnosti, který může při bezlepkové dietě nastat tedy je, že lidé s touto dietou změní celkově svou stravu.
Jsou tedy bezlepkové potraviny v něčem lepší oproti lepkovým? Dá se říci, že ne… jsou mnohem dražší a často obsahují více cukru a tuků… Moment, jednu výhodu však mají. Jsou nejlepší volbou – jedinečnými potravinami pro lidi, kteří trpí celiakií nebo alergií na lepek. 

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

Marketingové údaje

Marketingová data nám prozradí, na které reklamy jste klikli nebo jak jsou naše kampaně na sociálních sítích úspěšné.